Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
 • DARMOWA DOSTAWA!

  przy zakupie palety folii stretch dostawa gratis!

                                     

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Promocja 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • PROMOCJA!

                                          

 •    Nowe progi rabatowe

   

    sprawdź!!!

        

Opineo

Promocje
Siatka do paletowania 50cm/1000mb grubość 3,2g/m2
Siatka do paletowania 50cm/1000mb grubość 3,2g/m2

84,87 zł

Cena regularna: 93,10 zł

Najniższa cena: 93,10 zł

69,00 zł

Cena regularna: 75,69 zł

Najniższa cena: 75,69 zł
szt.
Siatka do paletowania 50cm/500mb rozciągliwa gr.3,8g/m2
Siatka do paletowania 50cm/500mb rozciągliwa gr.3,8g/m2

66,77 zł

Cena regularna: 68,63 zł

Najniższa cena: 68,63 zł

54,28 zł

Cena regularna: 55,80 zł

Najniższa cena: 55,80 zł
szt.
Folia stretch maszynowa 23um transparent. (min.300kg.)
Folia stretch maszynowa 23um transparent. (min.300kg.)

8,24 zł

Cena regularna: 10,46 zł

Najniższa cena: 8,86 zł

6,70 zł

Cena regularna: 8,50 zł

Najniższa cena: 7,20 zł
kg
Produkt dnia
Folia stretch 3kg transparentna
Folia stretch 3kg transparentna

33,87 zł

27,54 zł

szt.
Taśma pakowa ACRYL 48/60y brązowa (36szt)
Taśma pakowa ACRYL 48/60y brązowa (36szt)

116,90 zł

95,04 zł

zestaw
Taśma pakowa ACRYL 48/60y transparent (36szt.)
Taśma pakowa ACRYL 48/60y transparent (36szt.)

116,90 zł

95,04 zł

zestaw
ProducenciProducenci
Folia stretch - ile metrów w znajduje się w rolce?
Folia stretch - ile metrów w znajduje się w rolce?

Folia stretch - ile metrów w znajduje się w rolce?

Folia stretch to produkt, który dzięki swojej funkcjonalności zyskał dużą popularność w gospodarstwach domowych, na magazynach, a także w branży handlowej, transportowej i budowlanej. Jest to niezwykle praktyczny materiał pakowy, pozwalający na zabezpieczenie rozmaitych przedmiotów. Folia stretch to folia polietylenowa dostępna w wersji przeźroczystej, a także nieprzezroczystej. Dzięki temu każdy może wybrać produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Folie stretch różnią się od siebie również szerokością rolki i grubością, co dodatkowo wpływa na ich funkcjonalność. Najczęstszym przeznaczeniem jest zabezpieczenie towarów w magazynach oraz transporcie, jednak coraz częściej można spotkać ją w domach, gdyż doskonale chroni przedmioty przed kurzem i wilgocią. Właściwości te sprawiły, że jest ona doskonała do zabezpieczenia i przechowywania przedmiotów na strychu lub w piwnicy. Bardzo często wykorzystuje się ją również do zabezpieczenia mebli i kartonów podczas przeprowadzek. Folia polietylenowa jest produktem, który znajduje również zastosowanie w kuchni, gdyż skutecznie zabezpiecza żywność przed dostępem drobnoustrojów, a także spowalnia procesy jej psucia. W związku z tym sprawdzi się ona do zabezpieczania warzyw, owoców, ryb, a także mięsa. Dzięki zabezpieczeniu takich produktów można zapobiec roznoszeniu się intensywnych zapachów dań w lodówce. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że folia stretch jest produktem, który znajduje również zastosowanie do zabezpieczania elementów na tarasach w okresie zimowym, a także sprawdzi się do ochrony roślin przed siarczysty mrozem. Za pomocą folii stretch można osłonić uprawy i zabezpieczyć je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Folia stretch - jakie są jej rodzaje?

Folia stretch to produkt wykonany z tworzywa sztucznego, takiego jak polipropylen i polietylen. Produkuje się ją za pomocą jednej z dwóch metod rozdmuchu lub wlewu maszynowego. Metody te wpływają na właściwości wyprodukowanej folii. Na szczególną uwagę zasługuje stretch przezroczysty lub w kolorze czarnym, który jest wytwarzany metodą rozdmuchu, gdyż ma on najwyższą jakość. Tego typu produkt wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością. Zarówno folia przezroczysta, jak i czarna to produkty niezwykle przydatne w wielu branżach. Wynika to z ich właściwości. Folia stretch jest niezwykle elastyczna i termokurczliwa. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, która zwiększa się wraz z nakładaniem kolejnych warstw folii podczas pakowania. Kolejną cechą jest jej wysoka przyczepność. Owinięcie towaru tego typu folią doskonale chroni go przed działaniem wody i zanieczyszczeniami.

Dostępne są 3 rodzaje folii stretch. Najpopularniejszą jest folia stretch do pakowania ręcznego, dostępna w kolorze niebieskim, białym, czarnym, a także w wersji przezroczystej. W ofercie znajduje się również folia stretch gruba, szeroka i wąska. Jest to produkt doskonały do ochrony paczek, a także pakowania ładunków na paletach. W zależności od wybranej wagi rolki folia może mieć długość 114 m do 300 m. W ofercie dostępne są folie o wadze 1,5 kg, 2 kg, 2,5 kg, a także 3 kg. W przypadku folii stretch o wadze półtora kilograma jej szacunkowa długość wynosi 114 do 150 m. Taka rozbieżność jest uzależniona od parametrów folii, które wpływają na jej finalne wartości. Długość folii stretch uwzględnia się na podstawie grubości folii liczonej w mikronach, jej naciągu, a także ewentualnej tolerancji parametrów, która jest liczona w procentach. Dostępna w ofercie folia stretch o wadze 3 kg ma szacunkową długość od 280 do 300 m .Kolejnym rodzajem folii jest folia stretch Jumbo, która przeznaczona jest do dalszego jej przetwarzania na folię ręczną. Ten produkt może mieć grubość od 10 do 40 mikrometrów. Folia stretch Jumbo ma rozciągliwość wynoszącą nawet 100%. W ofercie dostępne są również folie do pakowania maszynowego, idealne do pakowania towarów na paletach za pomocą maszyn owijających. Na rynku dostępna jest także folia stretch mini rap przeznaczona do zabezpieczania niewielkich przedmiotów. Dostępna jest w szerokości 10 cm i 25 cm.

Dlaczego warto kupić folię stretch?

Największą zaletą folii stretch jest jej uniwersalność i wygoda użytkowania. Bogata oferta folii o różnej szerokości i wadze pozwala na kupno produktu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Jest to produkt, który doskonale przywiera do powierzchni pakowanych przedmiotów, a dzięki swojej elastyczności jest łatwy w naciąganiu i pozwala na doskonałą ochronę zawartości paczek lub palet przed dostępem zabrudzeń i wilgoci. Zastosowanie folii stretch pozwala na zabezpieczenie również przedmiotów przed uszkodzeniem, gdyż zmniejsza do minimum ryzyko otarć i zarysowań. Warto zaznaczyć, że za pomocą folii stretch można owinąć pojedynczy przedmiot o nieregularnym kształcie. Folia stretch wykorzystywana jest również do owijania palet, na których znajduje się duża ilość towarów. Stretch jest materiałem, który jest wysoce odporny na rozdarcia i pozwala na ochronę palet przed ewentualnym przesuwaniem się elementów, które się na nich znajdują. Dzięki przezroczystej folii stretch może łatwo identyfikować produkty danego ładunku lub też ukryć ich zawartość przed wzrokiem nieupoważnionych osób, wykorzystując folię w kolorze czarnym lub niebieskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl