Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  •   

  •                       

  •              

  • Taśmy papierowe SUPERECO !!!

     

  •    

Folia bąbelkowa - co to jest i gdzie kupić?

Folia bąbelkowa - co to jest i gdzie kupić?

Folia pęcherzykowa, zwana również bąbelkową, jest rodzajem bardzo popularnego, plastikowego materiału o wielu możliwościach zastosowania. Przede wszystkim wykorzystuje się ją do pakowania przedmiotów o delikatnej budowie - gdy zależy nam na solidnym ich zabezpieczeniu np. podczas transportu. W tym tekście opowiemy sobie o tym materiale nieco więcej. Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania czy wątpliwości dotyczące m.in. ceny folii bąbelkowej, miejsc, w których można ją kupić, a także zastosowania folii bąbelkowej oraz jej rodzajów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Podstawowe zastosowanie folii bąbelkowej

Na początku warto podkreślić, jakie jest podstawowe zastosowanie folii bąbelkowej. Otóż produkuje się ją przede wszystkim do pakowania delikatnych przedmiotów. Niejednokrotnie każdy z nas spotkał się zapewne z przesyłką zabezpieczoną nie tylko kartonem czy kopertą, ale i dodatkową warstwą właśnie folii pęcherzykowej.

Nic w tym dziwnego - folia bąbelkowa nadaje się do pakowania wręcz idealnie. Dzięki sporej ilości niewielkich pęcherzyków świetnie amortyzuje pakowany element i chroni go przed uszkodzeniem w przypadku upadku lub uderzenia. Tego rodzaju materiał jest więc podstawą pracy ludzi zajmujących się przygotowywaniem produktów do wysyłki. Firmy trudniące się produkcją delikatnych elementów, które prosto z magazynu trafiają na wysyłkę, muszą być zaopatrzone w spore ilości folii. Na szczęście istnieje możliwość zakupu folii bąbelkowej na metry, co znacznie ułatwia zaopatrzenie się w większą ilość tego funkcjonalnego produktu.

Inne rodzaje zastosowania folii bąbelkowej

Poza podstawowym zastosowaniem folii bąbelkowej istnieje również wiele innych możliwości jej wykorzystania. Osoba dysponująca rolką folii bąbelkowej może przy jej pomocy sprawić, że wcześniej przygotowane jedzenie utrzyma swoją temperaturę. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, iż folia oferuje świetne parametry izolacyjne, dzięki czemu danie przygotowane na wynos np. do pracy, może być ciepłe nawet po kilku godzinach od jego zapakowania. Warto o tym wiedzieć i wykorzystać folię w przypadku przygotowywania posiłków właśnie do pracy, w podróż czy na piknik.

Świetne właściwości termoizolacyjne sprawiają, że folia przyda się również w ogrodnictwie. W okresie zimowym warto bowiem pomóc przetrwać swoim sadzonkom podczas nieprzyjemnych mrozów. Folia pęcherzykowa zawinięta wokół donicy z rośliną redukuje poziom chłodu przedostającego się do korzeni z ziemi.

Możliwości zastosowania folii bąbelkowej jest naprawdę wiele. Tylko od naszych potrzeb i wyobraźni zależy to, w jaki sposób ją wykorzystamy. Pamiętajmy o tym, że świetnie chroni oraz izoluje. Może wnieść do naszego codziennego życia wiele komfortu i zabezpieczyć przed mrozem. Okna przepuszczają zimne powietrze? Użyj folii! Przenośna lodówka nie daje rady w 30-stopniowym upale? Zawiń znajdujące się w niej produkty w folię.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa działa relaksująco

Warto wspomnieć również o innej cesze folii, którą każdy z nas zna z pewnością bardzo dobrze. Chęć naciśnięcia poszczególnych pęcherzyków jest chyba pierwszym, co przychodzi na myśl każdemu, kto ma ten materiał w rękach. To dość zabawne, ale nie sposób ominąć w tym wpisie niewątpliwych cech odprężających, które wykazuje folia bąbelkowa.

Kilka dłuższych chwil spędzonych z folią w dłoni sprawia, że nerwy i stres zaczynają się znacznie zmniejszać albo i znikać całkowicie. W dowód uznania dla relaksacyjnych właściwości folii stworzono na jej cześć święto. Obchodzone jest ono ostatniego dnia stycznia i nosi nazwę “Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej”. Ciekawe, prawda? Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że folia zasłużyła na to, aby poświęcić jej chociażby jeden dzień w roku.

Rodzaje folii bąbelkowej

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów folii bąbelkowej. Oczywiście - wszystkie są do siebie dość podobne, ale poszczególne typy różnią się od siebie jakością, na którą wpływ ma przede wszystkim ilość, a także, co oczywiste, ceną. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na zakup folii lekkiej, standardowej lub mocnej. Wszystkie z wymienionych rodzajów folii bąbelkowej dostępne są oczywiście w różnych wymiarach. Warto przed zakupem zapoznać się szczegółowo z ofertą sklepu, z którego zamierzamy skorzystać. Dokładny opis lub kontakt ze specjalistą pozwoli nam oszacować, jaka folia będzie odpowiednia względem naszych potrzeb.

Jeśli potrzebujemy produktu bardzo wytrzymałego, możemy zdecydować się na zakup folii B3, która jest naprawdę mocnym materiałem. Dla osób, którym zależy na odpowiednim zabezpieczeniu delikatnego przedmiotu, polecamy folię z powiększonymi pęcherzami. Oprócz standardowych folii bąbelkowych i ich kilku rodzajów istnieje także możliwość zakupu kopert wypełnionych pęcherzykami czy specjalnych worków bąbelkowych. Gdzie kupić takie produkty?

Folia pęcherzykowa

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić folię bąbelkową, to odpowiedź na Twoje pytanie jest dość prosta i niezbyt zaskakująca. Istnieją bowiem dwie możliwości. Folię bąbelkową można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Na rynku dostępnych jest mnóstwo punktów czy hurtowni specjalizujących się w produkcji oraz dystrybucji tego typu materiałów.

Warto więc dokładnie przemyśleć zakup - sprawdzić, ile kosztuje folia bąbelkowa w danym miejscu, jak szeroki jest wybór potrzebnych nam produktów oraz jakimi opiniami cieszy się sklep, w którym planujemy kupić folię. Jeśli chcemy przed zakupem na własne oczy przekonać się, czy wybrana folia spełni nasze oczekiwania, warto wybrać się na wizytę do sklepu stacjonarnego. Zazwyczaj jednak zamawianie większych ilości tego metariału - np. zakup folii bąbelkowej na metry, znacznie bardziej opłaca się robić przez Internet.

Zakupy online są często tańsze niż drogą tradycyjną - stacjonarną, dlatego można zaoszczędzić niewielką kwotę na każdej rolce folii bąbelkowej, co w przypadku większego zamówienia, przy którym możemy wynegocjować jeszcze korzystniejszą cenę folii bąbelkowej, pomoże nam wygenerować sporą oszczędność.

Jeśli potrzebujesz tego produktu tylko do domowego, prywatnego użytku i wystarcza Ci jedna rolka folii bąbelkowej, możesz śmiało udać się do najbliższego sklepu. Jeśli jednak zależy Ci na większej ilości materiału wysokiej jakości - warto poświęcić na jego wybór nieco więcej czasu. W zależności od rodzaju oraz jakości produktu - cena folii bąbelkowej wynosi od kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych.

Firma „MEGAN” działa na rynku opakowań foliowych od 2005r. Jej siedziba mieści się w Lesznie w województwie wielkopolskim, swoją działalność prowadzimy na terenie całego kraju. Działalność firmy obejmuje dystrybucję folii stretch ręcznej, maszynowej, JUMBO, taśm pakowych, taśm spinających PP, a także opakowań foliowych takich jak worki strunowe, worki i reklamówki z folii HDPE i LDPE. Oferowane przez nas wyroby posiadają wysoką jakość oraz atrakcyjne ceny.

Zapewniamy profesjonalną obsługę klientów. Zamówienia są przyjmowane telefonicznie lub e-mailem. Dostawa towaru odbywa się za pomocą własnych środków transportu lub poprzez firmy spedycyjne, co pozwala szybko i sprawnie dostarczyć towar do klientów. Naszymi odbiorcami są fabryki, hurtownie, sklepy, piekarnie, stolarnie oraz firmy gastronomiczne. Strategią firmy „MEGAN” jest poszerzanie oferty handlowej oraz podnoszenie komfortu dokonywania zakupów. Staramy się dbać o stałych klientów i zdobywać coraz szersze grono nowych odbiorców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl