Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  •   

  • Taśmy papierowe SUPERECO !!!

     

  •    

  •                       

  •              

Folia bąbelkowa i folia stretch - gdzie wyrzucać?

Folia bąbelkowa i folia stretch - gdzie wyrzucać?

Zarówno folia bąbelkowa, jak i stretch są materiałami przydatnymi podczas przygotowywania różnych przedmiotów do wysyłki oraz zabezpieczenia ich przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Oprócz tego posiadają wiele innych zastosowań, dzięki czemu są obecne praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać folię bąbelkową oraz czy np. stretch podlega recyklingowi.

Specjalnie dla wszystkich osób, które mają jakiekolwiek wątpliwości na ten temat, powstał wpis, w którym postaramy się obszernie, ale i bardzo precyzyjnie poruszyć kwestię segregacji folii stretch oraz bąbelkowej. Serdecznie zapraszamy do dalszej lektury.

Folia bąbelkowa i stretch - wykorzystaj je do końca

Jak dobrze wiemy, materiały takie jak folia bąbelkowa czy stretch wykonuje się z tworzywa sztucznego. Oznacza to, iż folie tego typu rozkładają się bardzo długo i są sporym obciążeniem dla naszego środowiska. Warto więc zadbać o to, by folia mogła w przyszłości być poddana recyklingowi, jednak, aby do tego doszło, należy umieścić ją w odpowiednim pojemniku.

O tym, gdzie wyrzucać folię stretch oraz bąbelkową opowiemy nieco dalej. Najpierw chcielibyśmy zachęcić wszystkie osoby, które korzystają z tych materiałów na co dzień lub jedynie okazjonalnie do tego, aby zawsze starały się wykorzystać je do końca. Czasami bowiem folia stretch zwinięta z opakowania, które dociera do nas w ramach jakiegoś transportu, jest w tak dobrym stanie, że można śmiało wykorzystać ją ponownie - albo do zabezpieczenia innej przesyłki, albo do wykorzystania w ramach prac kuchennych czy remontowych. Podobnie jest w przypadku folii bąbelkowej - jeżeli większość pęcherzyków nadal jest wypełniona powietrzem, to znaczy, że folia wciąż posiada świetne parametry ochronne i termoizolacyjne i po prostu żal się jej pozbywać.

Starajmy się więc korzystać z tych samych partii folii po kilka razy - aż do momentu, gdy przestanie ona spełniać swą funkcję.

Dlaczego warto segregować folię bąbelkową i stretch?

Dlaczego tak istotna jest segregacja folii bąbelkowej? Powód jest bardzo prosty i zarazem niezwykle poważny. Jak każde tworzywo sztuczne, folia bąbelkowa oraz stretch mogą rozkładać się nawet kilkaset lat. Oznacza to, iż folia wyrzucona do pojemnika ze śmieciami lądującymi na wysypisku albo co gorsza - wyrzucona poza śmietnik będzie obciążeniem dla naszego środowiska przez niezwykle długi okres.

Tylko recykling stretchu oraz folii bąbelkowej może zahamować jej szkodliwy wpływ na naszą planetę. Właśnie dlatego każdy użytkownik materiałów tego typu - niezależnie od tego czy korzysta z folii okazjonalnie i posiada w domu jej jedną rolkę, czy jest właścicielem firmy, która codziennie pakuje w folię setki kartonów - powinien zadbać o to, aby odpady z folii trafiały do odpowiedniego kontenera. O jakim kontenerze mowa? Gdzie dokładnie wyrzucać folię bąbelkową i stretch? Warto czytać dalej.

Do jakiego kontenera wyrzucać folię bąbelkową i stretch?

Skoro już ustaliliśmy, że naprawdę warto segregować odpady (nie tylko omawiane folie), to warto przejść do konkretów i ustalić, gdzie dokładnie wyrzucić folię bąbelkową i stretch. Wiele osób może bowiem zastanawiać się i zadawać sobie pytanie: folia stretch - jaki to odpad? Spieszymy więc z odpowiedzią. Stretch, podobnie jak folia bąbelkowa, wykonany jest z tworzywa sztucznego.

Zgodnie z procesem prawidłowej segregacji odpadów jego miejsce jest więc w pojemniku na plastiki i metale. Zazwyczaj kontener na tworzywa tego typu jest oznaczony kolorem żółtym. Ma to związek z reformą z 2013 roku, na mocy której w całej Polsce stanęły kontenery przeznaczone właśnie do segregacji śmieci. Ten, do którego należy wrzucać tworzywo sztuczne, ma być pomalowany właśnie na żółto. Jeśli więc posiadasz w swoim domu mniejszą czy też większą ilość odpadów z folii bąbelkowej lub stretch i zastanawiasz się, gdzie ją wyrzucić, to poszukaj najbliższego żółtego kontenera.

Segregacja foli bąbelkowej oraz foli stretch

Przed wyrzuceniem oczyść folię

W przypadku kontenerów na tworzywo sztuczne bardzo ważne jest to, aby w środku znalazły się tylko i wyłącznie elementy nadające się do recyklingu. Pojemnik w żółtym kolorze nie ląduje bowiem na wysypisku śmieci. Trafia on w miejsce, w którym jest poddawany procesowi odzyskiwania. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, by w tym pojemniku nie znajdowały się elementy, których nie można poddawać recyklingowi.

Jeśli wyrzucamy folię stretch lub bąbelkową, sprawdźmy, czy jest oczyszczona z taśmy i innych, niechcianych elementów. Mowa tu także o papierze, drewnie czy kleju. Pamiętajmy, że usunięcie z folii tego typu materiałów ma spore znaczenie zarówno dla pracy osób, które będą odzyskiwać folię, jak i stanu naszego środowiska. Warto więc poświęcić na to kilka chwil.

Co z kopertami bąbelkowymi?

Nawiązując do końcówki poprzedniego akapitu, chcielibyśmy opowiedzieć o recyklingu na przykładzie koperty bąbelkowej. Jako że składa się ona z dwóch różnych materiałów, w naturalny sposób może pojawić się pytanie - gdzie wyrzucić kopertę z folią bąbelkową?

Odpowiedź jest prosta - część papierową oraz foliową należy od siebie oddzielić, a następnie umieścić je w odpowiednich kontenerach. Tylko działanie w ten sposób można określić mianem poprawnie wykonanej segregacji. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i wrzuca tego typu koperty bezpośrednio do pojemnika na makulaturę. Niestety, dobre chęci to nie wszystko, a bez usunięcia z wnętrza koperty folii bąbelkowej, takie działanie nie przynosi wymiernych korzyści.

Koperty bąbelkowe

Firma „MEGAN” działa na rynku opakowań foliowych od 2005r. Jej siedziba mieści się w Lesznie w województwie wielkopolskim, swoją działalność prowadzimy na terenie całego kraju. Działalność firmy obejmuje dystrybucję folii stretch ręcznej, maszynowej, JUMBO, taśm pakowych, taśm spinających PP, a także opakowań foliowych takich jak worki strunowe, worki i reklamówki z folii HDPE i LDPE. Oferowane przez nas wyroby posiadają wysoką jakość oraz atrakcyjne ceny.

Zapewniamy profesjonalną obsługę klientów. Zamówienia są przyjmowane telefonicznie lub e-mailem. Dostawa towaru odbywa się za pomocą własnych środków transportu lub poprzez firmy spedycyjne, co pozwala szybko i sprawnie dostarczyć towar do klientów. Naszymi odbiorcami są fabryki, hurtownie, sklepy, piekarnie, stolarnie oraz firmy gastronomiczne. Strategią firmy „MEGAN” jest poszerzanie oferty handlowej oraz podnoszenie komfortu dokonywania zakupów. Staramy się dbać o stałych klientów i zdobywać coraz szersze grono nowych odbiorców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl