Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Promocja 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • PROMOCJA!

                                          

 • DARMOWA DOSTAWA!

  przy zakupie palety folii stretch dostawa gratis!

                                     

 •    Nowe progi rabatowe

   

    sprawdź!!!

        

Opineo

Promocje
Folia stretch 1,5kg transparentna
Folia stretch 1,5kg transparentna

14,17 zł

Cena regularna: 16,97 zł

Najniższa cena: 14,46 zł

11,52 zł

Cena regularna: 13,80 zł

Najniższa cena: 11,76 zł
szt.
Taśma poliestrowa PES WG 50 16mm/850mb
Taśma poliestrowa PES WG 50 16mm/850mb

121,65 zł

Cena regularna: 129,89 zł

Najniższa cena: 121,65 zł

98,90 zł

Cena regularna: 105,60 zł

Najniższa cena: 98,90 zł
szt.
Folia Stretch 3kg transparentna
Folia Stretch 3kg transparentna

29,39 zł

Cena regularna: 30,42 zł

Najniższa cena: 30,42 zł

23,89 zł

Cena regularna: 24,73 zł

Najniższa cena: 24,73 zł
szt.
Produkt dnia
Folia stretch 3kg transparentna
Folia stretch 3kg transparentna

28,18 zł

Cena regularna: 30,26 zł

Najniższa cena: 30,26 zł

22,91 zł

Cena regularna: 24,60 zł

Najniższa cena: 24,60 zł
szt.
Taśma pakowa ACRYL 48/60y brązowa (36szt)
Taśma pakowa ACRYL 48/60y brązowa (36szt)

75,28 zł

Cena regularna: 97,20 zł

Najniższa cena: 88,12 zł

61,20 zł

Cena regularna: 79,02 zł

Najniższa cena: 71,64 zł
zestaw
Taśma pakowa ACRYL 48/60y transparent (36szt.)
Taśma pakowa ACRYL 48/60y transparent (36szt.)

75,28 zł

Cena regularna: 97,20 zł

Najniższa cena: 88,12 zł

61,20 zł

Cena regularna: 79,02 zł

Najniższa cena: 71,64 zł
zestaw
ProducenciProducenci
Do czego służy i jak działa bandownica do taśmy?
Do czego służy i jak działa bandownica do taśmy?

Bandowanie jest powszechnie stosowane przez firmy zajmujące się transportem ładunków. Bardzo ważnym narzędziem umożliwiającym prawidłowe założenie taśmy na przesyłkę jest bandownica.

Czym jest bandowanie i w jakim celu się je stosuje?

Bandowanie to bardzo ścisłe opasanie kartonu zawierającego towar albo całej palety wraz z ładunkiem przy użyciu specjalnej, bardzo wytrzymałej taśmy, najczęściej poliestrowej (PES) lub polipropylenowej (PP).

W ten sposób skutecznie zabezpiecza się przesyłkę przed otwarciem podczas magazynowania, przeładunku oraz transportu. Bandowanie można stosować zamiast zaklejania kartonu pakową taśmą klejącą lub jako dodatkowe zabezpieczenie paczki po jej uprzednim zaklejeniu. Można również bandować kilka paczek razem, a także, jak zostało wspomniane wcześniej, opasywać przesyłkę razem z paletą. W ten sposób zapewniamy dobre przytwierdzenie do siebie poszczególnych części ładunku i nadajemy całości stabilność, bardzo ważną ze względu na bezpieczeństwo i wygodę transportowania oraz magazynowania zapakowanego towaru.

Do czego służy bandownica?

Poza specjalną taśmą, do przeprowadzenia bandowania potrzebne są także odpowiednie przyrządy i akcesoria. Wśród nich niezwykle ważna jest profesjonalna bandownica do taśmy, nazywana również, ze względu na swoje zadanie, napinaczem, spinarką bądź wiązarką. Urządzenie to pozwala szybko i w prosty sposób bardzo mocno napiąć taśmę wokół ładunku. Bandowanie bez zastosowania tego urządzenia jest bardzo trudne, a przede wszystkim niebezpieczne. 

Dzięki zastosowaniu bandownicy cały proces można przeprowadzić łatwo i bezpiecznie, a przy tym mieć pewność, że taśma naprawdę solidnie ściska pakunek i nie zsunie się z niego, nawet gdy ładunek będzie przenoszony i przewożony (na przykład wózkiem widłowym). 

Rodzaje bandownic

Bandownice do taśmy możemy podzielić według kilku kryteriów: 

 • tego, jaki rodzaj taśmy obsługują - liczy się tworzywo, z jakiego została wykonana taśma oraz jej grubość i szerokość (zwykle bandownice obsługują taśmy w zakresie szerokości od 9 do 19 mm, choć istnieją również modele do taśm niestandardowych, mierzących nawet do 40 mm)
 • wielkości - niewielka i lekka bandownica przenośna lub duże urządzenie wyposażone w blat i nogi, zakończone kółkami dla sprawnego przemieszczania 
 • tego, na jakiej zasadzie działają - bandownice o napędzie ręcznym lub elektrycznym

Bandownica ręczna (manualna) nie wymaga zasilania elektrycznego, jest niewielka, lekka i wygodna w użyciu, a także bardzo prosta w obsłudze. Dobrze sprawdzi się podczas bandowania lżejszych ładunków. Ten typ urządzenia znajduje zastosowanie głównie w niewielkich firmach. Podczas jego używania do spinania końców taśmy stosuje się specjalne druciane zapinki, działające na zasadzie klamry.

Bandownica elektryczna jest zasilana przez wbudowany akumulator. Urządzenie tego rodzaju jest znacznie wydajniejsze od bandownicy ręcznej, ponieważ umożliwia dużo szybsze spinanie taśm. W tym przypadku nie używa się metalowych zapinek - elektryczna bandownica zgrzewa końce taśmy, trwale je łącząc. 

Ten typ urządzenia znajduje zastosowanie podczas spinania dużych, ciężkich ładunków i najczęściej używany jest w większych przedsiębiorstwach. Istnieją bandownice elektryczne półautomatyczne i w pełni automatyczne. Automatyczne bandownice są wyposażone w panel kontrolny, niektóre mogą przechowywać w swojej pamięci zapisane wcześniej ustawienia urządzenia.

Zarówno bandownica ręczna, jak i elektryczna są zwykle wyposażone w specjalne ostrze, które służy do przycięcia wolnej końcówki taśmy na odpowiedniej długości po zakończeniu bandowania.

Jak używać bandownicy do taśmy?

Sposób obsługi urządzenia różni się w zależności od jego rodzaju.

Aby użyć ręcznej bandownicy, w pierwszej kolejności musimy przewlec jeden z końców taśmy przez drucianą zapinkę. Następnie należy otoczyć taśmą przesyłkę, a potem przewlec jej drugi koniec przez tę samą zapinkę i pociągnąć go mocno, aby taśma zacisnęła się wstępnie wokół ładunku. Teraz wkładamy taśmę opasającą ładunek pod stopkę znajdującą się w dolnej części urządzenia, a wolny koniec taśmy umieszczamy w szczelinie koła napinającego. Następnie stopniowo zwiększamy napięcie taśmy do pożądanego poziomu, kilkukrotnie podnosząc i opuszczając rączkę. 

W przypadku bandownicy elektrycznej po prostu wsuwamy taśmę opasającą ładunek do szpary w obudowie urządzenia i wciskamy guzik. Taśma zostanie automatycznie naciągnięta, a jej końce trwale połączone zgrzewem. 

Warto wiedzieć

Podczas stosowania bandownicy taśma jest napinana wyjątkowo mocno, przez co z dużą siłą ściska ładunek. Aby zapobiec zgniataniu krawędzi kartonowego pudła przez taśmę, warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie - specjalne plastikowe narożniki ochronne, które zakłada się pod taśmę przed jej zaciśnięciem. Przeciwdziałają one uszkodzeniu kartonu w czasie ścisłego spinania ładunku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl